ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ

Απόρθητη έδρα το Ναύπλιο – Νέα σπουδαία νίκη του Οίακα με ανατροπή

Σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο Οίαξ Ναυπλίου επί του Πανερυθραϊκού με 79-69 και βρίσκεται πλέον ισόβαθμος στην 4η θέση της βαθμολογίας της Β Εθνικής Κατηγορίας μαζί με Δούκα και Τρίτωνα

Η ομάδα του Χάρη Κουλουριώτη μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ και μάλιστα στο β’ δεκάλεπτο ο Πανερυθραϊκός είχε διψήφια διαφορά πόντων, όμως το γ’ δεκάλεπτο ήταν αυτό που ουσιαστικά έκρινε τον αγώνα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παρκέ και το επιμέρους 30-15 τους έδωσε διαφορά 11 πόντων (63-52), την οποία και διατήρησαν μέχρι τέλους. Εξαιρετικός για ένα ακόμα παιχνίδι ο ηγέτης Μιχάλης Πελεκάνος με 24 πόντους, ενώ άλλους 19 πρόσθεσε ο… μαέστρος Φάνης Κουμπούρας.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 79-69

Δεκάλεπτα: 12-23, 33-37, 63-52, 79-69

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 1, Κουμπούρας 19, Πασολάρι, Πελεκάνος 24 (1), Παπαντωνίου 13 (1),  Γεωργιάδης 6, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 8, Ευστρατίου, Μπουρτσουκλής.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13 (1), Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 15 (4), Σκάνδαλος 7, Γεωργιάδης, Στάθης 6 (1), Αντωνίου 10 (2), Καστανιώτης 2, Ματζιώρης 10 (2), Σπάχια, Μπακοδήμος.