ΠΡΟΑΥΛΙΟ

6ο Ναύπλιο – Artiva Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ – Το πρόγραμμα των πενθήμερων εκδηλώσεων

Έναρξη του 6ου Ναύπλιο – Artiva Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ σήμερα, Τετάρτη, 6 Νοεμβρίου

25 χορωδίες, 1500 χορωδοί και επισκέπτες θα βρεθούν στην πόλη του Ναυπλίου από 6 έως 11 Νοεμβρίου για να συμμετάσχουν και να παρακολουθήσουν από κοντά τις μουσικές εκδηλώσεις οι οποίες θα λάβουν χώρα στο Βουλευτικό.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

Τετάρτη 6 Νοεμβρίου

Ώρα έναρξης: 20.00

Τελετή Έναρξης του Φεστιβάλ

Ο Δήμαρχος Ναυπλιέων κ. Δημήτρης Ι. Κωστούρος κηρύσσει την έναρξη του Φεστιβάλ. Χαιρετισμός Καλλιτεχνικού Δ/ντη του Φεστιβάλ κ. Θεοδόση Αντωνιάδη.

Καλλιτεχνικό πρόγραμμα έναρξης Φεστιβάλ.

Γυναικείο φωνητικό σύνολο Ναυπλίου «ΣΥΜΦΩΝΙΑ»

ΛΥΡΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΛΥΡΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ με . . .εκπλήξεις

Μια μαγευτική βραδιά με τους ΣΟΛΙΣΤ της ΟΠΕΡΑΣ ΛΥΔΙΑ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ μέτζο σοπράνο ΚΑΤΙΑ ΠΑΣΧΟΥ. σοπράνο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΜΠΕΡΗΣ τενόρος

Στο ΠΙΑΝΟ Ο διαπρεπής ΠΙΑΝΙΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΚΑΣ

Ένα μαγευτικό ταξίδι με αποσπάσματα από όπερες , οπερέτες, μιούζικαλ καθώς και γνωστά τραγούδια από το διεθνές και ελληνικό ρεπερτόριο.

Πέμπτη 7 Νοεμβρίου

Ώρα έναρξης: 20.00

– Δημοτική Χορωδία Μεγαρέων

-Χορωδία Ένωσης Φίλων Μουσικής Καλαμάτας «ΑΡΜΟΝΙΑ»

-Χορωδία Δήμου Επιδαύρου

Παρασκευή 8 Νοεμβρίου

Ώρα έναρξης: 20.00

-Μεικτό Πολυφωνικό Σχήμα Χορωδίας Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου

-Mικτή Χορωδία «ΕΠΙΛΟΓΗ» – Κύπρος

-Χορωδία Φαιάκων Κέρκυρας

-Χορωδία Ποντιακού Πολιτιστικού Συλλόγου Καλλιθέας – Συκεών

-Νέα ευρωπαϊκή χορωδία συλλόγου Αγάπη Περαίας

Σάββατο 9 Νοεμβρίου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

Ώρα έναρξης: 12.00

-Μικτή Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)

-Νέα ευρωπαϊκή χορωδία συλλόγου Αγάπη Περαίας (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

Ώρα έναρξης: 16.30

-Παιδική Χορωδία 3 ου Δημοτικού σχολείου Μεταμόρφωσης (4 η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)

-Γυναικείο νεανικό τμήμα χορωδίας Τρίπολης “La Vita” ( 3η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ομοίων φωνών)

-Πολυφωνική Χορωδία Πάτρας, Νεανική Χορωδία (2 η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Χορωδίες Δωματίου)

-Γυναικείο Φωνητικό Σύνολο-Χορωδία Καλλιτεχνήματα ( 2η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Χορωδίες Δωματίου)

-Μικτή Χορωδία Ωδείου Μουσική Πράξη (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Θρησκευτικής Μουσικής)

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ώρα έναρξης: 21.00

– Παιδική-Νεανική χορωδία ωδείου Αθηνά

-Γυναικείο Φωνητικό Σύνολο-Χορωδία Καλλιτεχνήματα

-Cantelena Χορωδία Πάτρας

-Χορωδία E-CHO Συλλόγου Εβριτών Ν. Ροδόπης

Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Ώρα έναρξης 12.00

-Παιδική Χορωδία 4ου& 15ου Δημοτικού σχολείου Καλαμαριάς

-Παιδική – Νεανική Χορωδία Δήμου Διονύσου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ – ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΘΛΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ώρα έναρξης: 19.00

-Χορωδία Νέας Κίου Δήμου Άργους – Μυκηνών

-Χορωδία Φιλαρμονία Ξυλοκάστρου

-Χορωδιακό Εργαστήρι «Ίαμβος»

-Χορωδία “Canto Mortale” Ωδείου Άλφα

-Κερκυραϊκή Καντάδα και Μαντολινάτα

ΚΑΝΕ ΣΧΟΛΙΟ

AΠΑΝΤΗΣΗ

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

To Top